خانه / مقالات / معرفی کتاب / معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب

دارن هاردی یکی از رهبران صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی و ناشر مجله معتبر موفقیت در آمریکا کتاب اثرمرکب را با نام اصلی Compound Effect به چاپ رسانده است. مطالب این کتاب برگرفته از اصولی است که نویسنده سالها در زندگی شخصی خود به کار برده و همچنین طی ۱۶ سال با متفکران، نویسندگان و سخنرانان زیادی مصاحبه و همفکری داشته است.
هاردی معتقد است “این کتاب درباره اصولی است که واقعا مهم هستند و هیچ گونه مطالب اضافه و بیهوده ای در آن وجود ندارد. کدام اصول اولیه و اساسی هستند که وقتی روی آنها متمرکز میشوید و مهارت پیدا میکنید سیستم عاملی را بوجود می آورند که میتواند شما را به اهداف موردنظرتان برسانند؟ در این کتاب همان اصول وجود دارد؛ آن ها سیستم عاملی را ایجاد میکنند به نام اثر مرکب
همه افراد در زندگیشان موفقیت بیشتری را آرزو میکنند و از طرفی اکثرا معتقدند که موفقیت های بزرگ نتیجه تلاش های خیلی بزرگ است اما ما در این کتاب میبینیم که این باور غلطیست؛ موفقیت ها نتیجه مرکب شدن تلاش های کوچک و مداومند. در این کتاب نویسنده بارها به زندگی شخصی خودش یا افرادی که با آنها در تعامل بوده اشاره میکند و در انتهای هر فصل از شما میخواهد برای رسیدن به آن موفقیت ها کارهایی را انجام دهید. این کارها همان قدم های کوچک پیوسته هستند. همچنین پرسش نامه هایی برای ارزیابی های مختلف در انتهای کتاب وجود دارد که در بخش هایی نویسنده شما را به سمت آنها راهنمایی میکند.
این کتاب به اذعان تعداد بسیار زیادی از افراد موفق و سرشناس که در نوشتن مقدمه و تائید این کتاب سهیم بوده اند جزء کاملترین کتب موفقیت است و به گفته آنتونی رابینز “این کتاب همان برنامه عملی مفصل و ملموسی است که به دنبالش بودید. اجازه بدهید این کتاب از همین حالا انتظاراتتان را دگرگون کند، پیش فرض هایتان را از بین ببرد، حس کنجکاویتان را برانگیزاند و ارزش را به زندگیتان بیاورد.”
بخشی از پیام اصلی کتاب این است که زندگی شما محصول انتخاب های لحظه به لحظه شماست، پس با تغییر این انتخاب ها قدرتی باورنکردنی برای تغییر زندگیتان خواهید داشت.
یکی از ابتدایی ترین کارهایی که در این کتاب از شما خواسته میشود این است که یکی از جنبه های زندگیتان که میخواهید در آن بهتر شوید مثل درآمد، تغذیه، تناسب اندام، درک دیگران، تربیت فرزندان و … را انتخاب و شروع به ثبت و پیگیری حداقل یکی از رفتارهایتان کنید؛ برای این کار دفترچه کوچکی تهیه کنید و مثلا اگر میخواهید برروی زمینه درآمد کار کنید هرریالی که خرج میکنید را در آن بنویسید، دقیقا هر ریال. یا اگر برروی زمینه تناسب اندام تمرکز دارید کوچکترین چیزی که می خورید یا مینوشید را در دفتر ثبت کنید و با مداومت حداقل سه هفته ای ببینید چه تغییری در شما بوجود می آید.

daren-hardi

این کتاب در ایران توسط انتشارات بسیاری از جمله انتشارات شریف و در سری کتاب های ثروتمندان خودساخته به چاپ رسیده و در این زمان در چاپ هفدهم است. شما میتوانید در صورت تمایل به خرید اینترنتی این کتاب را از این آدرس تهیه کنید :

خرید اینترنتی کتاب اثرمرکب

این مقاله رو هم بخوانید:  چطوری تمرین خلاق بودن کنم؟

درباره ی سعیده قاسمی

مطلب پیشنهادی

تمرین خلاقیت

چطوری تمرین خلاق بودن کنم؟

در مقاله قبلی به این موضوع پرداختیم که “خلاقیت چیست و از کجا می آید”؟ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود کتاب رایگان
برای دانلود کتاب الکترونیکی رایگان
انجام سفارش شخصی خوشاینده !
فرم زیر را تکمیل کنید
با تشکر از شما.... کمتر از یک دقیقه ی دیگر کتاب "انجام سفارش شخصی خوشاینده !" به ایمیل شما ارسال می شود.
با تشکر از شما.... کمتر از یک دقیقه ی دیگر این فایل آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.